Головна Історія Пам'ятки Заповідник Інформація Фото Посилання Волонтери Новини


Новини Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі

Виставка картин

В приміщенні памятки архітектури національного значення Вежі-каплиці організована виставка картин місцевих художників "Моя Україна-єдина країна", приурочена до Дня соборності України.

10-річчя повернення Чудотворного Образу

10 років виповнилося з того часу, як 11 грудня 2005 року до Белза повернувся Чудотворний Образ Белзької Богородиці (копія).
Громада польського міста Долгобичува відгукнулася на пропозицію белзької громади про повернення Образу до Белза, звідки він був узятий 1382 року (на нашому сайті можна дізнатись детальніше про історію Белзько-Ченстоховської Богородиці). Для створення копії Образу поляками було віднайдено художника, наділеного правом виготовляти такі образи. Ним став долгобичувський художник Кшиштоф Кондратюк. Робота тривала рік, витрати взяла на себе громада польського міста Долгобичува. 11 грудня 2005 року Образ урочисто припровадили до Белза. Він був посвячений українськими єпископами і встановлений на місце постійного перебування-у відреставровану каплицю Св.Валентина на Белзькому Замочку.
З нагоди 10-ої річниці повернення Образу Белзької Богородиці 12-13 грудня у місті відбулися урочисті заходи, в яких взяли участь жителі міста Белза, історичної Белзької землі та шановні гості.
12 грудня о 18 год. у церкві Святого Миколая м.Белза була відправлена Служба Божа, по завершенні якої відбулася піша хода зі свічками та смолоскипами до каплиці Св.Валентина на Замочку, де знаходиться Образ. Тут відбувся Молебень до Богородиці та Хресна дорога.
13 грудня 0 13 год. в каплиці Св.Валентина на Замочку відбувся Акафіст до Святої Богородиці.

Європейські дні добросусідства

під гаслом "Єдність без кордонів" відбулися 28-30 серпня у селах Корчмині, Стаївка та місті Белзі.
Розпочалися святкування 28 серпня, о 8 год. від церкви Св.Миколая у м.Белзі вирушила піша проща під гаслом "Європа дихає двома легенями", о 12 год. біля чудодійного джерела в с. Стаївка на українсько-польському кордоні священики Белзького деканату відправили Службу Божу, відбулося культурно-мистецьке фольклорне свято та частування стравами місцевої кухні.
29 серпня в Народному домі м.Белза відбулася Наукова конференція "Історико-архітектурна спадщина Надбужанщини" за участю наукових працівників Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі, науковців зі Львова. Продовженням святкування став футбольний матч, культурно-мистецьке свято.
30 серпня в центрі міста пройшли ремісничі майстер-класи, відбулося віче на майдані у Белзі за прискорення євроінтеграції України, етно-фестиваль.

Дитяча Хресна дорога на Замочку

9 серпня традиційну щомісячну Хресну дорогу на Замочку провели діти молодшого шкільного віку.

Проща з Белза до Ченстохови

31 липня -15 серпня з Замочку, звідки був вивезений Образ Матері Божої у 1384 р. до монастиря на Ясній Горі у м.Ченстохова, де зараз перебуває Чудотворний Образ Богородиці відбулася Пята Міжнародна проща.

Молодіжна "Хресна дорога" у Белзі

У неділю 5 липня белзька молодь провадила Хресну дорогу на Змочку. Слова розважань та піснеспівів учасників Молодіжної "Хресної дороги" залишили глибокий духовний слід в серцях присутніх на молитві. Наприкінці Хресної ходи всі учасники помолилися за мир В Україні і за тих, хто охороняє нашу державу на Сході. Після молитви о. Олексій Яворський подякував Іванусь Ганні - організатору Молодіжної «Хресної дороги» та її учасникам, заохотивши молодь і надалі активно долучатися до парафіяльного життя і запросив усіх прийняти участь у «Хресній дорозі», що відбудеться 9 серпня.
Про молодіжну "Хресну дорогу"

425-річчя Белзької наради ієрархії української церкви 1590 року

До Белза повертається минула слава княжої столиці. "Белз - центр світу" - виголосив декан Белзький о.Олексій Яворський під час Урочистої академії, присвяченої 425-річчю початку передсоборових зустрічей Берестейської унії. У Белзі в 1590 році єпископи започаткували відновлення єдності Української Церкви з Римським апостольським престолом, у Белзі зароджувалась українська греко-католицька церква. У зв'язку з цією важливою датою 21 червня до міста приїхали поважні гості: Отець-василіянин Віталій Дуткевич, який є Синкелом у справах мирян і Синкелом у справах монашества Львівської архиєпархії, отець Роман Завійський - декан філософсько-богословського факультету Українського Католицького університету, отець Василь Здебський -декан Немирівський, брат Петро з Аргентини. У старовинній дерев'яній церкві Св.Параскеви вони відслужили Божественну Літургію. Після завершення Урочистої академії, яка проходила у приміщенні Народного дому «Просвіта» для белзян та гостей міста виступало тріо священників «Новий час».
Про Нараду ієрархії української церкви 1590 року.

Приїзд єпископа до Белза

Доцінюючи важливе значення міста Белза, в якому 425 років тому єпископи започаткували відновлення єдності Української Церкви з Римським апостольським престолом, 31 травня на свято Вознесіння Господнього до Белза прибув Преосвященний владика Михаїл Колтун. У церкві Св. Миколая відбулася святкова Архиєрейська Служба Божа. По завершенню Богослужіння настоятелю парафії о. Олексію Яворському Преосвященний владика поручив уряд протопресвітера Белзького деканату. Щодо святкування 425-тої річниці початку передсоборових зустрічей Берестейської унії, владика наголосив: «Дай Бог пережити цю історичну подію життя Церкви так, щоб ми могли докласти своїх старань подібно як наші попередники, завдяки яким ми маємо таку багату духовну спадщину. Так само щоб і ми удостоїлися цієї Божої ласки своїм життям докластися до дії Святого Духа у світі».Архипастир побажав усім: «Щоб могли тим, що Бог дає і відкриває в нашому житті радіти. Всім бажаю, щоб ви раділи не тільки за себе, а за ближнього, за Церкву нашу, за державу і щоб в радості єдналися в вірі та любові». Велике свято було у Белзі, на архиєрейську Службу Божу прибули священики з парафій Белзького деканату, семінаристи, сестри Згромадження святого Йосифа з Цеблова з діточками, якими вони опікуються, жителі навколишніх сіл і міст.
Про Нараду ієрархії української церкви 1590 року

Конференція Мікропроекту "Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей м. Белз (Україна) та гміни Белжець (Республіка Польща) на міжнародному туристичному ринку"

29 травня у місті Белз відбулась заключна конференція Мікропроекту "Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей м. Белз (Україна) та гміни Белжець (Республіка Польща) на міжнародному туристичному ринку", що співфінансується за рахунок коштів Європейського Союзу.
В рамках даного проекту проводились спільні навчання в частині здобуття та розширення теоретичних знань щодо місцевих народних традицій, ремісництва, культурної спадщини,а також туризму, проводились виробничо-практичні навчання та робочі зустрічі партнерів проекту та інші заходи.
Під час конференції представники з польської та української сторін презентували результати реалізації проекту. Андрій Мацелюх з Львівської асоціації розвитку туризму - головний партнер цього проекту, розказав про перспективи розвитку туризму в прикордонному регіоні та підвів підсумки мікропроекту.
Учасники конференції мали змогу ближче познайомитись з культурними особливостями міста Белз та ґміни Белжець під час презентації рукоділля, мистецтва, ремісництва та фольклору цих країв.
Директор Заповідника Калиш О.І. у своїй доповіді "Історико-культурна спадщина Белза" відмітила важливу роль міста Белза у геополітичному розвитку не лише України, а всієї східної Європи. У 1170-1462 рр. Белз був столицею удільного князівства, на протязі 1462-1772 рр. – центром одного з семи тогочасних воєводств, що розташувались на українських землях.У 1590 році тут відбулася перша нарада українських єпископів у справі повернення до єдності української церкви з Римом.

Всекураїнський музейно-туристичний фестиваль заповідників у Галичі

16-17 травня працівники Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі приймали участь у роботі Всеукраїнського музейно-туристичного фестивалю "Давній Галич збирає друзів: варто побачити, де живе пам'ять". Фестиваль проходив у селі Крилос на княжому дитинці середньовічного Галича. Глядачів радували фольклорно-етнографічним концертом, реконструкціями лицарського турніру та козацьких розваг, майстер-класами із застосуванням середньовічної зброї, а музейників - виставкою "меча князя Святослава" Х століття.

Навчання по розвитку туризму в регіоні

12-13 грудня відбулися спільні теоретичні навчання по розвитку туризму у регіоні в рамках Міжнародного проекту по програмі Польща-Білорусь- Україна „Спільне представлення туристичних, етнічних та культурних особливостей міста Белз (Україна) та Гміни Белжець (Польща)", в яких взяли участь гості з гміни Белжець, працівники Заповідника, Белзької міської ради, Народного дому, Белзької музичної школи. Після навчальної частини у приміщенні Народного дому відбувся навчально-показовий майстер-клас "Андріївські вечорниці" за участю вчителів та учнів Белзької музичної школи, загальноосвітньої школи, аграрно-будівельного ліцею. На завершення вечорниць Белзькі господині частували гостей українськими стравами.

Подорож до Хелма

5 листопада була організована поїздка до Хелма (Польща) - колишнього столичного міста короля Данила Галицького, міста де народився Михайло Грушевський – видатний історик, організатор української науки, політичний діяч і публіцист, голова Центральної Ради. Працівники Заповідника відвідали Холмський собор Богородиці, збудований кн. Данилом Романовичем у середині 13 століття, де він був похований 750 років тому. В порядку обміну досвідом та для подальшого зміцнення та розвитку відносин відбулася зустріч з керівництвом Музею Холмської землі.

Міжнародна зустріч

16 жовтня відбулася Міжнародна зустріч з делегацією Республіки Польща, присвячена пішій прощі «Белз – Ченстохова» з врученням пам’ятних медалей учасникам прощі.

Зустріч з учасниками АТО

14 жовтня в Заповіднику відбулася зустріч з Баротовим Тимуром Хікматулловичем — українським військовиком, морським офіцер, капітан II рангу запасу ВМС ЗС України, заступник голови Спілки офіцерів України в Севастополі, громадський діяч, журналіст, актор, режисер (брав участь у створенні документальних фільмів з військової тематики: «Українська революція», «Коли говорять тіні» та інші). Під час війни на сході України — боєць батальйону «Айдар»

Виставка малюнків на тарілках

14 серпня в приміщенні Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі була організована виставка учнівських робіт класу образотворчого мистецтва Белзької музичної школи на тему: «Бережім наш дім, що зветься Україна».

Засідання Вченої ради Заповідника

10 квітня відбулося засідання Вченої ради Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі. На засіданні обговорювались наступні питання: встановлення меж та режимів використання території пам’ятки археології національного значення Городище літописного міста Белз, продовження робіт по виведенню з аварійного стану пам’ятки архітектури національного значення церкви Св.Миколая Ансамблю монастиря сс.Домініканок,обгрунтування можливості розташування ділянок під будівництво в порядку регенерації втраченої забудови на пл.України у м.Белзі

Круглий стіл "Плюси та мінуси євроінтеграції"

9 квітня у Державному історико-культурному заповіднику у м.Белзі відбувся круглий стіл "Плюси та мінуси" євроінтеграції". У ньому прийняли участь наукові працівники Заповідника, вчителі та учні Белзької загальноосвітньої школи. Обговоривши переваги та недоліки вступу України в ЄС учасники Круглого столу зробили висновок, що управління політичною, економічною, соціальною та ідеологічною сферами суспільства в ЄС, в цілому, відповідають загальновизнаним демократичним, правовим і науково-теоретичним критеріям, цілі як ЄС, так й України, переважно знаходяться в одній площині та взаємодоповнюються, отже Україні є вигідним приєднання до ЄС.

"Хресна дорога" вулицями старовинного міста

30 березня жителі міста Белза,гості з навколишніх сіл та з міста Сокаля пройшли з Хресною ходою вулицями міста Белза від дерев'яної церкви Св.Параскеви до Каплиці Св.Валентина на Замочку, де встановлено Образ Пресвятої Богородиці. Під час молитовної ходи священики читали Євангеліє та роздуми над стражданнями Ісуса Христа, а люди співали пісні про Господні страждання. Процесійний хрест вулицями міста по черзі несли всі учасники: священики, представники міської влади, вчителі, медики, хворі, студенти, учні, матері, батьки. З повчальними словами до вірних звернулись о.Олексій Яворський,о.Петро Звір, о.Тарас Звір, о.Василь Городецький. Учасники Хресної Дороги молилися за мир та спокій у нашій Державі, про цілісність та єдність в Україні, про кращу долю для всього нашого українського народу, про Боже благословення на щодень, також згадували і молилися за всіх загиблих на Майдані, які боролися за краще майбутнє для України.

200 - річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

6 березня 2014 року Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі провів Урочисту академію "Таємниці світового генія", присвячену 200 - річчю з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), великого українського поета, письменника (драматурга, прозаїка), художника (живописця, гравера), громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа.
В Урочистій академії взяли участь працівники Белзької міської ради, Белзького народного дому, представники белзькоїінтелігенції. Учасники академії у своїх доповідях розповіли про невідомі сторінки в житті та творчості генія.
Перед учасниками урочистої академії виступили учні Угнівського аграрного будівельного ліцею та Белзької загальноосвітньої школи. Вони декламували вірші Кобзаря
Розповідь про Урочисту академію.

Наукова конференція "Угнів - "Назарет" галицької інтелігенції"

25 жовтня 2013 року в м.Угнові відбулася наукова конференція „Угнів-"Назарет" галицької інтелігенції”.
З доповідями виступили представники угнівської інтелігенці, наукові працівники Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі, науковці зі Львова. Угнівчани підготували для гостей концерт.

Святкові зустрічі в Коломиї

Працівники Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі прийняли участь в урочистостях, що відбулися в Коломиї 26-29 вересня 2013 р.
До столиці писанкарства прибули делегації з м. Щецин Республіки Польща (Об'єднання українців у Польщі), м. Белза та з м. Севастополя (Спілка офіцерів України).
Перебування в Коломиї було насичене багатьма подіями. Урочистою подією було святкування Четвертого Січового свята, яке присвячене 100-річчю від заснування легіону Січових Стрільців. Розпочалося святкування засіданням круглого столу на тему «Шляхи та перспективи розвитку співробітництва у галузі культури між громадами Белз, Щецін та Коломия, який провели у музеї Гуцульщини та Покуття.
Останній день перебування в Коломиї був присвячений відкриттю меморіальної кімнати Марії Фішер-Слиж – меценатки ряду програм з відродження національної історії, освіти, культури та медицини, батьки якої зробили вагомий внесок у розвиток міста Белза.
Інформація про святкування в Коломиї

Велоподорож по визначних місцях Белзької землі

6-7 липня 2013 року відбулася спільна українсько - польська велоподорож по визначних місцях Белзької землі II Rajd Roverovyj Straz Graniczna i Przyjaciele.
Маршрут подорожі розробили працівники Заповідника. Дводенний маршрут протяжністю 100 км м.Рава-Руська-м.Угнів-м.Белз-с.Ванів-м.Белз-с.Тяглів-с.Діброва-с.Гійче-м.Рава-Руська включив в себе відвідування пам'яток архітектури та визначних місць Белзької землі.

Четвертий Міжнародний фольклорний фестиваль. Міжнародний круглий стіл

14 липня 2013 року у м.Белзі відбувся Третій Міжнародний фольклорний фестиваль "Белзька брама" за участю народних колективів трьох національних культур: української, польської, єврейської.Розповідь про фестиваль
Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі у рамках Міжнародного фольклорного фестивалю провів Міжнародний круглий стіл "Белз - місто трьох національних культур".Про Міжнародний круглий стіл

Семінар "Менеджмент єврейської архітектурної спадщини"

23-25 квітня в Кракові проходив семінар "Менеджмент єврейської архітектурної спадщини".
Метою семінару було обговорення питань з області охорони, догляду, реставрації, змісту та промоції єврейської культурної спадщини. У конференції взяло участь близько 100 осіб з 20 країн, у тому числі експерти в цій галузі, представники єврейської громадськості, неурядових організацій, меценати, вчені, державні службовці.
На семінарі з доповіддю про еврейску спадщину Белза виступив головний архітектор Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі Василь Петрик.

Паломництво хасидів

Тисяча євреїв–паломників прилетіли до Львова із Будапешта, Брюсселя, Лондона, Тель-Авіва та Внуково. За день аеропорт "Львів" ім. Короля Данила прийняв 6 чартерних літаків із хасидами. Усі вони прибули до Белза, щоб вшанувати чудотворних рабинів-цадиків. Вони поховані на міському кладовищі. Розповідь про паломництво белзьких хасидів

Книжкова виставка "Це мова моєї Вкраїни..."

20 лютого 2013 року в приміщенні Народного дому "Просвіта" відбулася Книжкова виставка "Це мова моєї Вкраїни..." до Міжнародного дня рідної мови. В урочистому відкритті виставки прийняли участь працівники Народного дому, Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі. Перед присутніми виступили учні Будинку учнівської творчості. Вони підготували до свята вірші, пісні, сценки про рідну мову. З доповіддю про рідну мову виступила бібліотекар Ференц Марія. Пролунали пісні, гуморески у виконанні працівниці Народного дому Надії Коляди. Вчитель історії Белзької загальноосвітньої школи Хомин Люба розповіла про переслідування української мови в різні пероди історії нашої держави.

170 річчя з Дня народження Миколи Андрійовича Вербицького

13 лютого 2013 року Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі провів Урочисту академію до 170 річчя з Дня народження Миколи Андрійовича Вербицького (1843-1909), українського письменника, педагога, громадського діяча.
В Урочистій академії також прийняли участь працівники Белзької міської ради і Белзького народного дому.

Засідання науково-методичної ради

4 лютого 2013 року відбулося засідання науково-методичної ради Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі.
На засіданні Науково-методичної ради було затверджено Звіт про роботу Державного історико–культурного заповідника у м. Белзі за 2012 рік,
погоджено План роботи Державного історико-культурного заповідника у м. Белзі на 2013 рік,
представлено дипломні проекти студентів Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», присвячені пам’яткам Заповідника,
подання по грантових програмах.

Круглий стіл на тему: "Голокост. Дорога на вірну смерть"

29 січня 2012 року Державний історико-культурним заповідник у м.Белзі до Міжнародного дня памяті жертв голокосту провів Круглий стіл на тему: "Голокост. Дорога на вірну смерть".
Розповідь про Круглий стіл "Голокост. Дорога на вірну смерть"

Міжнародна наукова конференція "Угнів-найменше місто України"

27 листопада 2012 року в м.Угнові відбулася Міжнародна наукова конференція „Угнів-найменше місто України”, організована Державним історико-культурним заповідником у м.Белзі до 550-річчя Магдебурзького права м.Угнова.
ЇЇ учасниками були наукові працівники Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі, науковці зі Львова, представники влади, духовенства. На конференції були присутні жителі м.Угнова, м.Белза та гості.
Розповідь про Наукову конференцію "Угнів-найменше місто України"

Наукова конференція "Цеблів-духовний осередок Белзщини"

14 листопада 2012 р. в с.Цеблів відбулася Наукова конференція "Цеблів-духовний осередок Белзщини", організована Державним історико-культурним заповідником у м.Белзі до 150-річчя церкви Святих Косми і Даміана.
Перед початком Наукової конференції відбулося Богослужіння у церкві Святих Косми і Даміана с.Цеблів.
Конференція відбулася в Будинку просвіти с.Цеблів. ЇЇ учасниками були наукові працівники Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі, науковці зі Львова, представники влади, духовенства. На конференції були присутні жителі м.Белза, с.Цеблова та гості.
Розповідь про Наукову конференцію "Цеблів-духовний осередок Белзщини"

Третій Міжнародний фольклорний фестиваль. Міжнародний круглий стіл

15 липня 2012 року у м.Белзі відбувся Третій Міжнародний фольклорний фестиваль "Белзька брама" за участю народних колективів трьох національних культур: української, польської, єврейської.Розповідь про фестиваль
Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі у рамках Міжнародного фольклорного фестивалю провів Міжнародний круглий стіл "Місто Белз. Історія трьох національних культур". Про Міжнародний круглий стіл

Проща з Белза до Ченстохови

31 липня-13 серпня 2012 року відбулася Друга піша проща з м.Белза -з Замочку, звідки був вивезений Образ Матері Божої у 1384 р. до монастиря на Ясній Горі у м.Ченстохова, де зараз перебуває Чудотворний Образ Богородиці.

Міжнародна конференція "Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій"

31 травня 2012 р. в приміщення Ратуші відбулася Міжнародна конференція "Проблеми дослідження, збереження та реставрації історичних фортифікацій", організована Державним історико-культурним заповідником у м.Белзі спільно з кафедрою Реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Інституту архітектури Національного університету "Львівська політехніка".
В роботі конференції прийняли участь молоді науковці з України, Польщі, Іспанії та США.

Державному історико-культурному заповіднику у м.Белзі-10 років

13 грудня 2011 року виповнилося 10 років з Дня створення Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі. З цієї нагоди в приміщенні Ратуші відбулася Урочиста академія, присвячена 10-річчю заснування Заповідника.
В урочистій академії прийняли участь заступник начальника управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації Онишко Р.О., начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Сокальської РДА Баралус М.Й., голова районної ради Дацюк І.М., заступник голови РДА Чуб В. голова міської ради м.Белза Муха В.Я., Голова асоціації белзян Климович П.В., провідні науковці зі Львова, колеги з ДІАЗ у м.Жовкві, гості з сусідньої Польщі. Директор Заповідника Калиш І.П. виступив з доповіддю про досягнення Державного історико-культурного заповідника у м.Белзі, його роль у збереженні історичної та культурної спадщини міста та району. Всі учасники Урочистої академії привітали працівників Заповідника з 10-річчям з Дня його заснування. Завершенням Урочистої академії став концерт художнього сімейного колективу Березовських з міста Угнова. Дякуємо всім за співпрацю.

Проща з Белза до Ченстохови

31 липня-14 серпня 2011 року відбулася піша проща з м.Белза -з Замочку, звідки був вивезений Образ Матері Божої у 1384 р. до монастиря на Ясній Горі у м.Ченстохова, де зараз перебуває Чудотворний Образ Богородиці.

Другий Міжнародний фольклорний фестиваль

17 липня 2011 року у м.Белзі вдруге відбувся Міжнародний фольклорний фестиваль "Белзька брама". Мета форуму-сприяння створенню позитивного іміджу України, розвиток, взаємозбагачення та популяризація національних культур: української, польської, єврейської.Розповідь про фестиваль

Повернення Чудотворного Образу

5 років виповнилося з того часу, як 11 грудня 2005 року до Белза повернувся Чудотворний Образ Белзької Богородиці (копія).
Громада польського міста Долгобичува відгукнулася на пропозицію белзької громади про повернення Образу до Белза, звідки він був узятий 1382 року (на нашому сайті можна дізнатись детальніше про історію Белзько-Ченстоховської Богородиці). Для створення копії Образу поляками було віднайдено художника, наділеного правом виготовляти такі образи. Ним став долгобичувський художник Кшиштоф Кондратюк. Робота тривала рік, витрати взяла на себе громада польського міста Долгобичува. 11 грудня 2005 року Образ урочисто припровадили до Белза. Він був посвячений українськими єпископами і встановлений на місце постійного перебування-у відреставровану каплицю Св.Валентина на Белзькому Замочку.
З нагоди 5-ої річниці повернення Образу Белзької Богородиці до Белза 11 грудня о 18 год. відбулася піша хода зі свічками від церкви Св.Праскеви на цвинтарі до каплиці Св.Валентина на Замочку, де знаходиться Образ.

Науковий семінар "Історико-культурна спадщина малих історичних міст"

25 листопада 2010 року Державним історико-культурним заповідником у м.Белзі було проведено семінар "Історико-культурна спадщина малих історичних міст", присвячений 650-літтю першої письмової згадки про Угнів.
В семінарі прийняли участь науковці з НУ "Львівська політехніка", НДІ "Укрзахідпроектреставрація", з сусідньої республіки Польщі, викладачі Угнівського аграрно-будівельного ліцею, Угнівської ЗШ.
На семінарі йшлося про історико-урбаністичний розвиток Угнова, археологічні дослідження Угнова та околиць, були представлені доповіді про синагоги Белжчини, про історичне минуле Угнова, освіту в Угнові та демографічні проблеми найменшого міста України.

Перший Міжнародний фольклорний фестиваль

17-18 липня 2010 року у м.Белзі відбувся Перший Міжнародний фольклорний фестиваль "Белзька брама" за участю народних колективів трьох національних культур: української, польської, єврейської.Розповідь про фестиваль
18 липня Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі у рамках Міжнародного фольклорного фестивалю провів Міжнародний круглий стіл "Місто Белз. Історія трьох національних культур". Про Міжнародний круглий стіл